Spotkanie przedszkolaków z pielęgniarką

Dnia 13.06.2019r. przedszkolaki gościły pielęgniarkę – panią Ewę Kubat. To przedwakacyjne  spotkanie miało na celu dać dzieciom wiedzę jak zachować higienę w miejscach letniego wypoczynku oraz jak się chronić przed różnymi, letnimi niebezpieczeństwami. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się między innymi: jak się chronić przed letnimi upałami, co zrobić gdy się skaleczymy, jak się zachować nad wodą lub co zrobić gdy użądli  nas osa bądź pszczoła. Pani Ewa zwróciła szczególną uwagę dzieci na ochronę ciała przed słońcem . Zachęciła dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom również o tym, jak należy dbać o higienę osobistą, o konieczności mycia owoców i warzyw przed zjedzeniem i mycia rąk po zabawie z kotem lub psem. Ciekawe spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci dotyczącą spędzenia bezpiecznie wakacji, dbałości o zdrowie własne i innych oraz o zachowaniu higieny w miejscach letniego wypoczynku. Przedszkolaki obejrzały również film edukacyjny wydawnictwa MAC pt. Higiena.

Pani pielęgniarka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania przedszkolaków i cieszyła się, że jest tak duże zainteresowanie tematem, który przygotowała. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy.

Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce bukiet kwiatów. Serdecznie dziękujemy pani Ewie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady na nadchodzące wakacje.

Agnieszka Kmiecik