Spotkanie przedszkolaków z Policjantem

W  dniu 16.06.2016r., w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z policjantem, na zaproszenie przybył pan dzielnicowy str. sierż. Piotr Skuza. Pan Policjant przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Funkcjonariusz  policji przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu, przedszkolu i podczas wakacji. Przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe, a także dowiedziały się jakich informacji należy udzielić by uzyskać pomoc np. gdy się zgubimy. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za spotkanie wręczając laurkę.

Katarzyna Powałka