Spotkanie wigilijne wolontariuszy z podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym w Osinach

Dnia 20.12.2016 roku odbyło się w restauracji „Finezja” w Pierzchnicy spotkanie wigilijne podopiecznych Stowarzyszenia Pomoc Niepełnosprawnym w Osinach oraz wolontariuszy z Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Pierzchnicy. Organizatorami Wigilii byli: Prezes Społecznego Ruchu Trzeźwości – Pan Marek Kułan, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej – Pani Paulina Maciąg oraz opiekun szkolnego wolontariatu – Pani Martyna Gaworek. W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli również przedstawiciele władz gminnych, na czele z Panem Wójtem Stanisławem Strąkiem, dyrekcja Zespołu Szkół w Pierzchnicy, ksiądz proboszcz Marian Gawinek oraz zaproszeni sponsorzy.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od zaprezentowania części artystycznej przygotowanej przez podopiecznych Stowarzyszenia Pomoc Niepełnosprawnym. Występ wzruszył zaproszonych gości, którzy byli pod wrażeniem gry aktorskiej, jak również przesłania, które niósł ze sobą spektakl. Kolację wigilijną poprzedziło odczytanie Ewangelii przez księdza proboszcza i złożenie bożonarodzeniowych życzeń. Na świątecznie udekorowanym stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. Uroczystość uświetnił również koncert kolęd i pastorałek zaśpiewanych przez wolontariuszy z Gimnazjum w Pierzchnicy. W kolędowanie włączyli się obecni goście.

Wszyscy uczestnicy wigilii zostali obdarowani przez podopiecznych stowarzyszenia  własnoręcznie wykonanymi dekoracjami świątecznymi. Spotkanie wigilijne przebiegło w wyjątkowej i świątecznej atmosferze.

                                                                                                                                             M. Gaworek