Spotkanie z lek. wet. Mateuszem Szczepskim w oddziałach przedszkolnych

21 maja 2018 r. odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci miały możliwość porozmawiania z panem weterynarzem.

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania  zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw  humanitarnych  w  stosunku do zwierząt. Pan weterynarz na spotkanie z przedszkolakami przywiózł ze sobą pięknego kanarka, co wprawiło przedszkolaków w zachwyt. Pan Mateusz  opowiadał o  codziennej pracy weterynarza.

Dzieci dowiedziały się    o konieczności szczepień zwierząt  i obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny po każdej zabawie z pupilem-  mycie  rąk. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło dzieciom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Na zakończenie spotkania Pan weterynarz poczęstował dzieci cukierkami, a przedszkolaki wręczyły symboliczny kwiatek i dyplom z podziękowaniem za spotkanie.

Anetta Kułagowska