Spotkanie z panią leśnik

Naszą szkołę często odwiedzają ciekawi goście. Pierwszym w tym roku kalendarzowym była pani Paulina Baran, specjalista ds. promocji i edukacji ekologicznej Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Pani Paulina przyjechała do nas z bardzo ciekawą prelekcją połączoną z prezentacją multimedialną dotyczącą szeroko pojętej ekologii. Dowiedzieliśmy się, że park krajobrazowy to obszar chroniony ze względu na wartości przyrodnicze, kulturowe oraz historyczne i że na terenie naszego województwa położonych jest aż osiem takich obszarów.

Pani leśnik opowiedziała nam o zwierzętach żyjących na terenie parków, a szczególną uwagę zwróciła na ich sposoby przygotowywania się do zimy. Tu dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą przyrodniczą. Zgłaszały się, dzieliły znanymi sobie informacjami dotyczącymi zwyczajów wielu gatunków zwierząt. A warto było się starać, gdyż poprawne odpowiedzi lub opowiedziane ciekawostki nagradzane były drobnymi upominkami.

Spotkanie było bardzo udane. Dzieci znacznie poszerzyły swoją wiedzę dzięki bardzo interesującej formie spotkania oraz niemałej charyzmie prowadzącej. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z panią leśnik.

Tomasz Stolarczyk

DSCF4954 (600x800) DSCF4955 (800x600) DSCF4957 (600x800) DSCF4966 (600x800)