Spotkanie z paniami policjantkami

W dniu 10 października 2017r, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie przedszkolaków z paniami policjantkami z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Panie przeprowadziły prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa na drodze jako pieszy oraz pasażer samochodu, urozmaicając własne wypowiedzi historyjkami obrazowymi oraz piosenkami.

Podczas spotkania dzieci w praktyczny sposób mogły skorzystać z pokazu jak należy się zachować, by bezpiecznie przejść przez ulicę. Dużą atrakcją dla dzieci była przygotowana ulica z oznaczeniem oraz autochodziki, które to każdy przedszkolak mógł na siebie  włożyć i poczuć się jak „prawdziwy kierowca” muszący zwracać uwagę na to, by nie spowodować żadnej kolizji drogowej.

Po zakończeniu spotkania dzieci podziękowały Panią za przybycie i „dobrą lekcję bezpieczeństwa” oraz wręczyły słodki upominek. W imieniu przedszkolaków oraz nauczycieli jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ciekawe i jakże trafne przekazanie tak ważnych informacji naszym wychowankom.

P. Kalatura