Spotkanie z poetką – Emilią Tesz

,,W życiu warto chwytać to, co piękne                                                                                                                          i układać, literka po literce,                                                                                                                                                                słowo  SZCZĘŚCIE’’  –   Emilia Tesz

17 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z panią Emilią Tesz,  poetką, która  z wykształcenia jest polonistką i dziennikarką. Poetka zaprezentowała uczniom swoją twórczość, opowiedziała jak powstają  jej wiersze i co jest inspiracją do ich pisania. Pisarka opublikowała wiele autorskich tomików, a małym odbiorcom zaprezentowała wiersze ze zbioru  ,,Wiersze dla Ciebie’’  i  ,,Wiersze z księżycem na dachu’’.  Zebrane wiersze dla dzieci są bogato ilustrowane,  a do wiersza pt. ,,Czasem tak rodzi się wiersz’’ ilustrację narysowała  uczennica klasy IIc Milena Ryk.  Pani Tesz  gratulując Milence wręczyła jej symboliczny upominek. Spotkanie zakończyło się wzajemnym złożeniem świątecznych życzeń i  podziękowaniem  autorce za ciekawe spotkanie.

         B. Miszczyk