Spotkanie z policjantem uczniów klas VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum

Dnia 25.09.2015r. w Zespole Szkół w Pierzchnicy odbyło się spotkanie uczniów klas VI SP i klas I – III Gimnazjum ze st. sierż. Piotrem Skuza ( dzielnicowy, Komisariat Policji w Morawicy ).

Uczniowie obejrzeli prezentację pt. ,, Dopalacze kradną życie”, w której zostały przedstawione skutki prawne, fizyczne, psychiczne, społeczne związane z zażywaniem dopalaczy. Zaprezentowano rodzaje środków odurzających, w tym dopalaczy. Pokazano młodych ludzi, którzy wyrażali opinie dotyczące przyczyn sięgania po dopalacze i samopoczucia po ich zażyciu. Eksperymentowanie z dopalaczami kosztowało wielu życie.

Duże wrażenie na młodzieży wywarł film, który przedstawił historie kilku osób uwikłanych  w sieć dopalaczy. W filmie przedstawiono wypowiedzi lekarzy na temat dopalaczy i skutków ich zażywania.

Podczas spotkania młodzież poznała rejestr zatruć dopalaczami według wieku i płci w woj. świętokrzyskim.

Podsumowaniem spotkania było hasło: ,, Narkotyki = Dopalacze: najlepszy sposób na zmarnowanie sobie życia!”.

Spotkanie ukazało młodzieży powagę oraz skalę problemu jakim jest uzależnienie.

Gabriela Wicha  Sylwia Dziedzic kl. II a

Klasy VI