Spotkanie z Policjantem

IMG_1073W dniu 17 października 2013r, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci  z policjantami  z Komisariatu Policji w Morawicy. Na zaproszenie przybył pan dzielnicowy st. sierż. Piotr Skuza. i st. post. Mariusz Pawłowski.  Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach podczas spacerów, przechodzenia przez jezdnię, zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz bezwzględnego zakazu zbliżania się do obcych zwierząt domowych i leśnych. Panowie policjanci w sposób wyczerpujący odpowiadali  na wszystkie zadawane przez dzieci pytania. Opowiedzieli również o swej pracy oraz zademonstrowali  akcesoria policyjne. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły kajdanki, pałka policyjna, a szczególną radość sprawiło przymierzanie czapki policyjnej. Wiele dzieci przejawiało chęć zostania w przyszłości policjantem. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały dla gości piosenkę nawiązującą do ich trudnej pracy „Uliczne Sygnały” i podziękowały za spotkanie wręczając kwiaty.