Sprawdzian szóstoklasistów

Dziś ważny dzień dla każdego ucznia kończącego edukację w szkole podstawowej. W całej Polsce odbył się sprawdzian dla szóstoklasistów, którego celem jest weryfikacja umiejętności niezbędnych do dalszej nauki.

W zestawie było 26 pytań. Większość z nich to zadania zamknięte – należało wskazać właściwą odpowiedź spośród kilku podanych. Zadania odnosiły się m.in. fragmentów tekstów: Juliusza J. Herlingera pt. „Zaklęty dźwięk” o wynalezionym przez Aleksandra Grahama Bella telefonie oraz wiersza Jerzego Kamila Weintrauba pt. „Muzyka”.

Piszący sprawdzian dla szóstoklasistów 2014 musieli się wykazać także rozumieniem pojęcia czasu oraz umiejętnością rozwiązywania zadań z geometrii.

Szóstoklasiści musieli też napisać własny tekst – opowiadanie na temat „Co dwie głowy, to nie jedna”, którego bohaterowie wspólnie znajdują rozwiązanie jakiegoś problemu.

Większość uczniów oceniło test jako dość prosty, choć niektórzy uczniowie przyznali, że mieli problemy z poszczególnymi zadaniami. Cóż, na wyniki przyjdzie nam poczekać do końca czerwca. Wtedy wszystko stanie się jasne.

Tomasz Stolarczyk

DSCN0285 (800x600) DSCN0286 (800x600) DSCN0287 (800x600) DSCN0288 (800x600) DSCN0290 (800x600)