Sprawozdanie ze Zdalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 14.05.2021 odbył się zdalny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 14 osób, które sumiennie się do niego przygotowały oraz wykazały się dużą wiedzą.  Organizatorem konkursu był nauczyciel języka niemieckiego. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów o Niemczech, Austrii i Szwajcarii, zachęcenie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach niemieckojęzycznych – ich historii, kulturze, geografii, polityce, zwyczajach, a także wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim. Konkurs odbył się w formie pisemnej w postaci pytań otwartych. Zadania konkursowe dotyczyły ogólnej wiedzy o trzech krajach niemieckojęzycznych – Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Wszyscy uczestnicy konkursu napisali ten sam test o tej samej porze. Maksymalnie można było uzyskać 37 punktów.

Do grona laureatów trafili:

I miejsce –  Karolina Sadowska (klasa VII B) 35 pkt.
II miejsce – Katarzyna Zajączkowska (klasa VIII A) 34 pkt.
II miejsce – Julia Pasternak (klasa VII B) 34 pkt.
III miejsce – Aleksandra Ziembicka (klasa VII C) 30 pkt.

Wszyscy laureaci – zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają dyplomy oraz  celujący  jako ocenę  cząstkową  z języka niemieckiego.

Martyna Gaworek