Święto Flagi w przedszkolu

Ma Polska skarby trzy-
bezcenne, rzecz oczywista,
to hymn narodowy, godło
i sztandar-flaga ojczysta….

W dniu 26.04.2024r. w oddziałach przedszkolnych odbyła się, uroczysta  akademia z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci ze wszystkich grup recytowały wierszyki o charakterze patriotycznym, wspólnie zaśpiewały hymn  narodowy Mazurka Dąbrowskiego  w postawie wyrażającej szacunek, z zachowaniem powagi i spokoju, a „starszaki” wykonały piękny taniec. Miło było nam gościć w tym  dniu wicedyrektora szkoły  panią Teresę Gwadowską i  burmistrza pana Stanisława Strąka, którzy  podziękowali dzieciom za pełen wzruszeń występ.

Taka uroczystość to swoista lekcja patriotyzmu dla przedszkolaków,  które na swój dziecięcy sposób poczuły, że Polska i jej trzy symbole: godło, flaga i hymn to  „bezcenne skarby” o którym wcześniej była mowa w jednym z recytowanych wierszy.

Katarzyna Powałka