Święto Niepodległości w oddziałach przedszkolnych

11 listopada 1918 roku to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki ze wszystkich oddziałów zebrały się razem, żeby na swój dziecięcy sposób uczcić ten ważny dla Polski dzień.

Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Przedszkolaki z dumą prezentowały wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Dziewczynki z zerówek dały wyraz szacunku do kraju w swoich pięknych tańcach. Tym samym, słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Miło było nam gościć panią dyrektor Teresę Gwadowską, pana dyrektora Piotra Makucha oraz rodziców z Rad Oddziałowych.

Izabella Müller – Idzik