Święto Niepodległości w pamięci przedszkolaków

W naszym przedszkolu 8 listopada 2019 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie i postawa patriotyczna nagrodzone zostały gromkimi brawami pana Dyrektora Piotra Makucha, zaproszonych rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkola.

Zwieńczeniem tego uroczystego apelu było obejrzenie przez zebranych  filmu animowanego pt. Symbole narodowe. Dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu oglądały film, w którym w przystępny sposób przedstawiono symbole narodowe Polski.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego,  oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych Małych Patriotów.

Agnieszka Kmiecik

        .