Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W związku z obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja 30 kwietnia  2019 roku  w  naszej  szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie przygotowali inscenizację pozwalającą  wsłuchać się w głos przeszłości, która uczy rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość. Wierszem, tańcem i piosenką upamiętnili niezwykłe wydarzenie w historii Polski. – uchwalenie konstytucji. 3 maja 1791 roku polscy patrioci podjęli próbę ratowania bardzo słabego i upadającego kraju. Myślę, że wszyscy zrozumieli, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Mamy  nadzieję, że to nasze spotkanie zachęciło wszystkich do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka sobie jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym.

Mariola Radomska

Marzena Wojtkowicz