Świętokrzyskie jakie cudne … – wycieczka klas czwartych do Jaskini „Raj”

Dnia 25 października wszyscy uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami Jadwigą Janus i Edytą Wójcik – Nosol oraz panią Danutą Wacek wybrali się na wycieczkę. Wspaniałą lekcję przyrody przeżyli w Jaskini Raj. Ogromne wrażenie na uczestnikach wywarły wąskie jaskiniowe korytarze (na szczęście dla tych, którzy boją się ciemności, korytarze są oświetlone). Jaskinia zachwyciła bogactwem i różnorodnością szaty naciekowej. Wśród stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów oczami wyobraźni dzieci odszukały różne postaci, jedni widzieli św. Mikołaja, inni wioskę Indian, jeszcze inni Trzech Króli. Na wybranych spadły krople jaskiniowego deszczu.

W drodze powrotnej dzieci odwiedziły basen „Perła” w Nowinach. Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać wszyscy uczestnicy wycieczki.  Po godzinnym  pobycie na pływalni wszyscy skorzystali ze smakołyków serwowanych w bufecie pływalni. W czasie drogi powrotnej uczniowie dzielili się wrażeniami. Uśmiechy na twarzach zdradzały zadowolenie z wycieczki.

Wyjazd był wspaniałą lekcją przyrody, okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz sprzyjał integracji obu klas czwartych. Szkoda, że czas wycieczki szybko minął. Zregenerowaliśmy siły i fantastycznie odpoczęliśmy od zajęć szkolnych. Był to dla nas czas zabawy, ale i nauki.

Dziękujemy Rodzicom za zaufanie, życzliwość oraz umożliwienie dzieciom uczestnictwa w wycieczce. Już czekamy na kolejny wyjazd …

                                                                   Opiekunowie wycieczki