„Szewczyk Dratewka” – przedszkolaki na spektaklu

6 marca 2018r dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych obejrzały w Sali Kongresowej Exbudu Interaktywne Widowisko Telewizyjne pt. „Szewczyk Dratewka” na planie filmowym w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru Show.Podczas spektaklu dzieci miały okazję poznać pracę na planie filmowym z prawdziwą kamerą, rekwizytami. Poznały,  jakie efekty są stosowane ( m.in. nakładanie obrazów, dodawanie  muzyki i efektów dźwiękowych i inne „magiczne” sztuczki), aby powstał film telewizyjny.

Kilkoro dzieci, które przed spektaklem otrzymały tzw. „Szczęśliwe bilety” uczestniczyło na żywo  w nagrywaniu scenek filmowych wcielając się w postacie z bajki: pszczółki, mrówki, księżniczki, myśliwych itd. Całość pokazywana była na telebimie umieszczonym na scenie. Aktorzy duzi i mali tworzyli wspólną opowieść, która była filmowana i za kilka tygodni zostanie przysłana  na adres szkoły. Wszystkie dzieci na widowni uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych co dodatkowo uatrakcyjniło spektakl.

Wtorkowe przedpołudnie upłynęło nam pod znakiem dobrej zabawy i pozytywnej energii.

J. Karasińska