„Szewczyk Dratewka”

W dniu 15 kwietnia w Szkole Podstawowej odbyło się kolejne spotkanie integracyjne, na które została zaproszona P. Dyrektor Bożena Petrus oraz   dzieci 6 – letnie z grup zerowych wraz z wychowawczyniami A. Borek, J. Karasińską i A. Figiel.

Uczniowie z klasy III A i III B przygotowali dla młodszych kolegów inscenizację pt. „Szewczyk Dratewka”. Dzieci przedszkolne z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentowaną bajkę. Przyglądały się przebranym postaciom, do których należały: szewczyk, rycerze, czarodzieje, księżniczki oraz pomocne mrówki, pszczółki, rybki i kaczki. Inscenizacja podobała się dzieciom o czym świadczyły długie oklaski.

Dzieci oglądały występ z wielką uwagą, gdyż później poprawnie odpowiadały na pytania zadawane przez księżniczkę Kingę.

Dalsza część spotkania to występ taneczny, dziewczynek z klasy III A. Samodzielnie wybrały muzykę oraz opracowały choreografię. Taniec bardzo podobał się dzieciom, które nagrodziły go gromkimi brawami.

Następnie jedna z uczennic przygotowała i przeprowadziła dla dzieci 6 – letnich zabawę orientacyjną pt. „Zwierzątka”, w którą zaangażowane były zaproszone dzieci.

Pod koniec spotkania dzieci z zerówki szkolnej w ramach kilkumiesięcznej współpracy, polegającej na czytaniu bajek przez uczniów klas trzecich otrzymały dyplomy. Na zakończenie wszyscy aktorzy obdarowani zostali słodyczami przez młodszych kolegów.

Spotkanie minęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Scenariusz spotkania opracowały i zajęcia przeprowadziły A. Kułagowska i D. Kielesińska.

Anna Kułagowska

?????????????????????? ?????????????????????? ?????????????????????? ?????????????????????? OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA ?????????????????????? ?????????????????????? ?????????????????????? OLYMPUS DIGITAL CAMERA ?????????????????????? ?????????????????????? ?????????????????????? ?????????????????????? OLYMPUS DIGITAL CAMERA ???????????????????????????? ????????????????????????????