„Szklanka mleka” i „Owoce i warzywa w szkole”

Kolejny rok nasza szkoła korzysta  z programu ,,Owoce w szkole’’ i ,,Szklanka mleka’’. Obydwa programy są dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej i Agencji Rynku Rolnego. Owoce i warzywa otrzymują 3 razy  w tygodniu  uczniowie klas I – III, natomiast przysłowiowa ,,Szklanka mleka’’ w 250-mililitrowym kartoniku ze słomką,  również 3 razy w tygodniu trafia do każdego dziecka z klas 0-VI , którego rodzic zadeklarował chęć otrzymywania zarówno mleka, jak i owoców. Głównym celem obu programów jest pokazanie dzieciom, że mleko, warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych.  To również okazja do zmiany nawyków żywieniowych i propagowanie zdrowego odżywiania.

Dzieci uczestniczące w programie otrzymują:

– świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),

– świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),

– soki owocowe.

Programem ,,Owoce w szkole’’ objętych jest 103 uczniów, a ,,Szklanka mleka’’ trafia do 294 dzieci.

Barbara Miszczyk