Szkolne Święto Matematyki

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Od 23 do 27 marca nasi uczniowie mieli wspaniałą okazję do zaakcentowania tego,  jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa matematyka. Podobnie jak w latach poprzednich tegoroczne obchody Święta Matematyki przebiegały w dwóch częściach. Pierwszy etap zmagań z zadaniami matematycznymi, to indywidualny konkurs „Rachmistrz biegły w liczeniu”. W tym konkursie wzięło udział 24 uczniów z oddziałów gimnazjalnych.

Wyniki indywidualnego konkursu:

Klasy drugie:

I miejsce: Natalia Wojnowska – klasa II b

II miejsce: Aleksandra Kułagowska – klasa II a

III miejsce: Klaudia Kwiecień – klasa II b.

Klasy trzecie:

I miejsce: Wojciech Strojwąs – klasa III a i Karolina Miszczyk – klasa III b

II miejsce: Aleksandra Kaczor i Filip Ślusarczyk – klasa III a

III miejsce: Natalia Dziedzic – klasa III a.

Uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni cząstkowymi ocenami z matematyki.

Druga część polegała na przeprowadzenia Turnieju Matematycznego pomiędzy równoległymi klasami. Materiały w postaci prezentacji udostępniło Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl. Trzyosobowe zespoły rywalizowały ze sobą odpowiadając na pytania przygotowane w  postaci prezentacji Microsoft Power Point. Turniej składał się  z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. W tym roku hasłem przewodnim była „Matematyka od kuchni”, więc były to pytania związane (bardzo luźno) z przepisami i gotowaniem.  Do każdego pytania dołączona była  prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis „Na temat” pełniący rolę edukacyjną. Wśród klas drugich zwyciężyła klasa II c, drugie miejsce ex aequo II a i II b na poziomie klas trzecich jednym punktem z klasą III b wygrała klasa III a.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w obchody święta dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy

Nauczycielki matematyki