Szkolny Dzień Profilaktyki w Szkole Podstawowej

21 maja 2015 roku uczniowie z klas piątych i szóstych pod kierunkiem p. Danuty Wacek wystawili przedstawienie profilaktyczne „POKÓJ”. Prezentowane scenki i sytuacje poruszały trudności i problemy, z jakimi na co dzień mogą spotkać się dzieci. Aktorzy pokazali kłótnie z koleżanką, trudności w nauce czy nieporozumienia z rodzicami, którzy znów domagali się porządku w pokoju. Nie można było też zapomnieć o takich trudnościach jak prześladowanie ze strony kolegów, samotność, awantury w domu czy problemy z zagrożeniami, jakie niosą narkotyki czy alkohol. Uczniowie musieli odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Jak postępować by nie sprawiać drugiej osobie przykrości?
  • Jak przeciwstawić się presji kolegów, namawiających do alkoholu?
  • Jak reagować na problemy innych ludzi?

W kilku scenkach starsi koledzy pokazali, jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje w rodzinie, grupie rówieśniczej, a także przypomnieli jak wielką wartość stanowią: przyjaźń, miłość i wzajemny szacunek. Tematami prezentowanych scenek były:

  • trudności w nauce,
  • kłótnie z koleżanką,
  • nieporozumienia z rodzicami,
  • prześladowanie ze strony kolegów,
  • brak przyjaciół,
  • awantury w domu
  • zagrożenia jakie niosą narkotyki czy alkohol.

B. Miszczyk