Szkolny etap VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Organizator konkursu: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Głównym celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.Konkurs został ogłoszony i przeprowadzony  w dwóch kategoriach wiekowych: wśród uczniów klas 0 –III i IV – VI.  Łącznie wpłynęły 43 prace.

 Komisja konkursowa  w składzie:

Barbara Miszczyk

Marzena Wojtkowicz

Danuta Wacek

Katarzyna Powałka

wyłoniła laureatów szkolnego etapu konkursu.

Klasy O – IIII

I miejsce – Wiktoria Zychowicz (IIa)

II miejsce – Patryk Dudek (Ib)

III miejsce – Karolina Sadowska (IIIa)

Klasy IV – VI

I miejsce – Stanisław Kamiński  (V)

II miejsce – Nikola Majczak (V)

III miejsce – Szymona Partyka (V)

Prace wymienionych uczniów będą reprezentować szkołę w II etapie konkursu.

 B. Miszczyk