Targi Edukacyjne 2015

W naszej szkole  jest wiele tradycji podtrzymywanych od wielu lat. Jedną z takich jest coroczny wyjazd  trzecioklasistów na targi edukacyjne „Edukacja” do Kielc wraz z wychowawcami (w tym roku  była to już ich XX ich edycja).  Mają one nam pomóc podjąć jakże trudną decyzję , od której może zależeć nasze życie zawodowe. Podczas targów gimnazjaliści  mogą  m. in. porozmawiać   z uczniami uczęszczającymi do szkół ponadgimnazjalnych, co w znacznym stopniu powinno ułatwić wybór właściwej szkoły.

Dnia 12 lutego 2015 roku  o godzinie 8.00 stawiliśmy  się na  wcześniej umówionej zbiórce przed szkołą. Droga minęła bardzo szybko i niewiadomo kiedy naszym oczom  ukazały się bardzo duże  hale, które zrobiły na nas niesamowite wrażenie.  Po zakupieniu  biletów wstępu , nasi wychowawcy dali bardzo dużo  wolnego czasu, co niezmiernie nas ucieszyło. Każdy z nas odwiedził  stanowiska interesujących go  szkół średnich, wypytał  o wszystkie potrzebne informacje, jak również szczegóły dotyczące rekrutacji. Otrzymaliśmy  mnóstwo ulotek promujących szkoły.

 Niemalże wszystkie gimnazjalistki były w „ siódmym niebie”, widząc stoiska fryzjersko- kosmetyczne  i prawie  wszystkie z nas opuściły  targi   z „ bujnymi lokami” . Nawet chłopcy  zainteresowali siękoloryzacją swoich czupryn, ale tylko kilku z nich  zdecydowało się na tak odważny krok. Wyglądało to naprawdę śmiesznie.  Stare przysłowie  mówi , że  „ na głodnego nic dobrego” , jednak nie mogło się ono sprawdzić, bowiem mogliśmy  spróbować wielu  przepysznych przysmaków…   i to oczywiście za darmo!

Kolejnym bardzo ważnym punktem naszego wyjazdu był udział w warsztatach  na temat „ Piractwo  w Internecie – odpowiedzialność cywilna i karna” przygotowane przez panie z  Wyższej Szkoły Ekonomii  Prawa  i Nauk Medycznych. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie zdobywali wiedzę na temat prawidłowego pod względem prawnym korzystania  z Internetu.

 Jestem pewna , iż wiedza zdobyta podczas  tej prelekcji posłuży nam przez najbliższe lata … Przecież każdy korzysta z Internetu, dlatego warto znać zagrożenia i  bez obaw sięgać  do źródła informacji  dzisiejszych czasów.

O  godzinnie 12.00 udaliśmy się do autokaru , by  ruszyć w drogę powrotną do Pierzchnicy.

Wyjazd ten na pewno pomoże nam w wyborze szkoły średniej i rozwieje wszelkie nasze wątpliwości dotyczące wybranej placówki.

                                                                                            Natalia Perlak – uczennica klasy III „a”