Technika – materiał od 23.03 do 27.03

Technika klasy IV-VI od 23 do 27 marca 2020r.

Uczniowie klas IV zapiszcie do zeszytu temat lekcji „MANEWRY NA DRODZE”. To już druga lekcja dotycząca tego samego zakresu materiału. Dzisiaj wykonajcie następujące czynności:
Kliknijcie podany link https://www.youtube.com/watch?v=8vAmzV90ScY (lub skopiujcie go i wklejcie do przeglądarki internetowej) i obejrzyjcie zamieszczony pod nim filmik
Sprawdźcie, czy prawidłowo w zeszycie zapisaliście znaczenie terminów: wymijanie, omijanie, wyprzedzanie i zawracanie
Wykonajcie ćwiczenia ćw.1/48, ćw.4/49, ćw.5/50 oraz ćw.7/51.
Uwaga: pamiętacie, że odpowiedzi do ćwiczeń zapisujemy np. 1B, 2A (nie przepisujemy wszystkich treści z podręcznika)
Przypominam, że należało dokończyć pracę wytwórczą drogowe koło fortuny – kto tego jeszcze nie zrobił ma czas do przyszłego tygodnia

Uczniowie klas V zapiszcie do zeszytu temat lekcji „JAK POWSTAJE RYSUNEK TECHNICZNY” oraz uzupełnijcie kartę pracy zamieszczoną w załączniku.

karta-pracy-dla klasy_V-jak-powstaje-rysunek-techniczny

Uczniowie klas VI w tym tygodniu macie jeszcze czas na dopracowanie DOMOWEGO SPRZĘTU AGD. Pamiętajcie, że samodzielną pracę macie udokumentować za pomocą filmiku lub zdjęć.
Życzę wszystkim miłej pracy – Nauczyciel techniki