Turniej piłki nożnej klas III i IV

DSC03602Na obiektach naszej szkoły rozegraliśmy turnieje towarzyskie w piłce nożnej chłopców. Dobre warunki i okoliczności sprzyjały nawiązaniu (przypomnieniu) kontaktów sportowych. Najwięcej korzyści zyskali uczniowie klas III i  IV (2004 – 2005), którzy rozegrali dwudniowe zawody z rówieśnikami SP Raczyce (3.X.2013r.) i SP Chmielnik (9.X.2013r.). W pierwszym dniu najlepsi okazali się nasi trzecioklasiści wygrywając dwa mecze, zdobywając kilka pięknych goli. W następnym dniu minimalnie lepsi byli trzecioklasiści z Chmielnika, którzy zremisowali z naszymi zawodnikami i wygrali oba pojedynki ze starszymi. Podsumowując, najmłodsi SP Pierzchnica (2004) dwa mecze zremisowali (1:1, 2:2) i dwa wygrali (4:0, 2:0), a wnioski są pozytywne. Dodatkowe zajęcia z opiekunem i instruktorem „Orlika” dobrze rozwijają chłopców sportowo. Podziękowanie dla wszystkich dzieci za zaangażowanie i wzorowe zachowanie, dla opiekunów za przygotowanie i sąsiedzką wizytę. Turniej sportowy nie oznacza, że liczą się tylko zwycięzcy. Następnych szans będzie jeszcze wiele, również w tym roku szkolnym, oprócz piłki nożnej, piłka ręczna, lekka atletyka, tenis stołowy.

Mirosław Wójcik