Tydzień Języka Angielskiego

29 marca w ramach Tygodnia Języka Angielskiego uczniowie klas V i VI uczestniczyli w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurs miał formę quizu, a pytania do niego opracowali uczniowie realizujący projekt „Dwujęzyczna Pierzchnica”. Aby udzielić poprawnych odpowiedzi należało znać najważniejsze zagadnienia z zakresu kultury brytyjskiej oraz życia społecznego w tym kraju. Były pytania m.in. o słynny londyński stadion piłkarski, znanych aktorów, a także walutę czy symbole narodowe Wielkiej Brytanii. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni.

4 kwietnia natomiast sali 1.04 odbyło się czytanie bajek skierowane do uczniów klas I-III. Akcja ta została zaplanowana i zrealizowana przez uczennice klas VI i VII realizujące wspomniany już projekt „Dwujęzyczna Pierzchnica”. Dziewczęta czytały bajkę o Czerwonym Kapturku – Red Riding Hood do której opracowały wcześniej ciekawą prezentację obrazkową. Drugą z prezentowanych była bajka o Brzydkim Kaczątku – The Ugly Duckling. Po odczytaniu bajki uczniowie klas I–III wykazali się nie tylko wielkim zainteresowaniem, ale również zrozumieniem treści obejrzanej bajki. Potwierdzeniem tego były odpowiedzi na pytania związane z treścią oglądanej wcześniej bajki.

Na klasy I-III w sali językowej czekała jeszcze jedna atrakcja. Grupa uczniów z klas V zaprezentowała w języku angielskim fragmenty popularnych bajek. Obejrzeliśmy scenki z Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki, Złotowłosej oraz Jasia i Małgosi. Warto tutaj wspomnieć, że uczniowie klasy III a przygotowali plakaty prezentujące bohaterów obejrzanych bajek.

Dzień na pewno należy zaliczyć do udanych, a w planach mamy już kolejne bajkowe przedstawienia!

Nauczyciele języków obcych