Tydzień Matematyki w Szkole Podstawowej

28 kwietnia nastąpiło uroczyste podsumowanie „Tygodnia Matematyki”, który zorganizowano w naszej szkole w dniach od 3 do 7 kwietnia. W pierwszym dniu, który odbywał się pod hasłem „Dzień Matematycznej Krzyżówki” uczniowie klas 4-6 losowali krzyżówki, rozwiązywali je podczas przerw śródlekcyjnych. Mistrzem Krzyżówki został Łukasz Kozub z klasy VIa. W rozgrywkach klasowych zwyciężyła klasa VIa. Tego dnia z matematyką zmierzyli się również nasi najmłodsi uczniowie. W indywidualnych rozgrywkach mistrzem okazał się Jakub Sabat z klasy Ib.

Drugi dzień minął pod hasłem „Dzień Matematycznego Rebusu”. Mistrzem w tej kategorii została Zuzanna Szaruga z klasy VIa. Wśród klas najwięcej poprawnie rozwiązanych rebusów zaprezentowała klasa VIa. W drugim dniu zmagania z zadaniami matematycznymi podjęli również uczniowie klas drugich i trzecich. Laureatem indywidualnych rozgrywek wśród drugoklasistów został Szymon Garlicki z klasy IIa, zaś najlepszy wśród trzecioklasistów był Dominik Dziedzic z klasy IIIb.

Kolejnym dniem był „Dzień Języka Matematycznego”. I tu mistrzem, w największej liczbie poprawnie uzupełnionych tekstów matematycznych, została Jowita Piwowar z klasy VIb, a wśród klas najlepsza była klasa VIb. Tego dnia indywidualne rozgrywki, polegające na rozwiązywaniu testów z zadaniami matematycznymi odbyły się wśród uczniów klas 4-6. Laureatami zostali: na poziomie klas czwartych – Katarzyna Zajączkowska z klasy IVa, na poziomie klasy piątej – Aleksandra Bednarska i Kacper Kwaśniewski, na poziomie klas szóstych – Iga Zgórska z klasy VIa i Zuzanna Matusik z klasy VIb.

W czwartkowy ranek uczniowie zmierzyli się z rebusami, krzyżówkami i kalamburami  przyrodniczo – matematycznymi. Uczestnicy Turnieju Matematyczno – Przyrodniczego pracowali w trzyosobowych zespołach. Najlepszy okazał się zespół z klasy IVa w składzie: Wiktoria Garlicka, Nina Miszczyk i Katarzyna Zajączkowska.

Ostatni dzień „Tygodnia Matematyki” odbywał się pod hasłem „Mistrzowie wyobraźni”. Uczniowie w dwuosobowych zespołach układali figury z elementów tangramu, a mistrzami w tej kategorii zostali: na pierwszym poziomie – Zuzanna Wojnowska i Rafał Karwat (klasa IVb); na poziomie drugim – Łukasz Kozub i Aleksander Ziembicki (klasa VIa).

Ponadto w konkursie plastycznym pn. „Śmieszne cyferki” zostali wyróżnieni następujący uczniowie: Piotr Szaruga kl. Ia, Patryk Dudek kl. Ib, Kamil Gałka kl. Ib, Maja Kwiecień kl. Ib, Jakub Sabat kl. Ib, Julia Jaroń kl. IIb, Ksawery Litwin kl. IIb, Karolina Sadowska kl. IIIa.

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Jednak gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w działania „Tygodnia Matematyki”. Sądzimy, że wydarzenie dostarczyło uczniom dużo wrażeń i emocji, ale przede wszystkim ukazało inny obraz matematyki. Ci, którzy obcują z matematyką na co dzień pokochali ją jeszcze bardziej, a Ci którzy jej nie lubią pokochali ją chociaż troszeczkę. Tak myślimy…

Nauczyciele matematyki i przyrody