Uczniowie klas trzecich na Zjeździe Szkół Prymasowskich

W dniu 23 września, wzorem lat ubiegłych, uczniowie klas trzecich Gimnazjum wzięli udział  w wyjeździe do Komańczy, w związku ze zjazdem Szkół Prymasowskich w tamtejszym klasztorze Sióstr Nazaretanek. W wyjeździe towarzyszyli im:  pan wójt Stanisław Strąk , ksiądz  proboszcz Marian  Gawinek , pani Klaudia Pawlik oraz  nauczyciele Barbara Walkowicz Sikora i Anna Bekier.

W Komańczy przedstawiciele szkół mających za swojego patrona Prymasa Tysiąclecia, Stefana Kardynała Wyszyńskiego zgromadzili się na wzgórzu wokół domu Sióstr Nazaretanek, gdzie odbyła się prezentacja Esejów wyróżnionych na konkursach literackich, a następnie montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum w Dydni.

Kolejnym punktem programu była uroczysta zbiórka pocztów sztandarowych oraz msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika, Metropolity Przemyskiego.

Następnie nasi uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Izby Pamięci Prymasa  w Komańczy, a piękna, słoneczna pogoda zachęciła nas do przejścia dróżkami do Kapliczki Matki Boskiej Leśnej.

Z Komańczy udaliśmy się do Dukli, gdzie zwiedziliśmy Pustelnię i Kościółek Świętego Jana z Dukli oraz zaczerpnęliśmy wody z Cudownego Źródełka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Dębowcu . Po obiedzie zwiedziliśmy  Bazylikę Matki Bożej Płaczącej z La Salette i otaczający ją zabytkowy park, na terenie którego znajdują się granitowe tablice zawierające orędzie Maryi z La Salette.

Do Pierzchnicy wróciliśmy zmęczeni długą podróżą , lecz pełni pozytywnych wrażeń i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

A.B