Uczniowie najstarszych klas z wizytą w ZS nr 3 w Chmielniku

31 maja uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami wyjechali na Dzień Otwarty zorganizowany przez Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Chmielniku.

Celem głównym wyjazdu było poznanie aktualnej oferty kierunków kształcenia Zespołu oraz zwiedzenie placówki.

Dyr. Zespołu p. Wójcik przedstawił aktualną ofertę szkoły, zaprezentował przykłady możliwości jakie daje uczniowi ta szkoła.

Kolejno obejrzeliśmy prezentacje obrazującą osiągnięcia uczniów Zespołu, podsumowanie realizacji bardzo wielu projektów unijnych i programów partnerskich jakie z uczelniami wyższymi podejmują z uczniowie Zespołu.  Po prelekcji zostaliśmy poczęstowani ciastem oraz kanapkami przygotowanymi przez uczniów klas gastronomicznych.

Następnie mieliśmy możliwość zwiedzenia placówki -dobrze wyposażone pracownie, centrum multimedialne, nowoczesne urządzenia w części warsztatowej szkoły oraz pełnowymiarowa hala sportowa czy profesjonalna siłownia zrobiły wrażenie na wielu z nas. Nasi koledzy rozegrali krótki mecz piłki nożnej z gospodarzami przy głośnym dopingu z naszej strony. Wynik? wynik nie był ważny postawa i duch walki naszej drużyny zasługuje na podkreślenie.

Kilku naszych kolegów wykorzystało wyjazd by złożyć dokumenty wymagane przy rekrutacji. Wiele osób miało możliwość dopytać o nurtujące ich pytania związane  z tą szkołą i procedurami rekrutacyjnymi.

Wyjazd oceniamy jako bardzo przydatny dziękujemy dyrekcji naszej szkoły za umożliwienie nam udziału w tym wyjeździe.

W czasie gdy wielu z nas rozważa wybór drogi w przyszłość każda konfrontacja, możliwość zadania nurtujących nas pytań jest niezwykle cenna i pomocna.

Samorządy klas VIII i III gimn.