Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Wyjątkowo późno w tym roku, bo dopiero 4 września zakończyliśmy wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.

Poranek przywitał nas pogodą typową bardziej dla października niż początku września. Było chłodno, siąpił deszcz, słońce schowało się za chmurami jakby samo chciało powiedzieć, że czas wakacji dobiegł końca i trzeba wracać do szkoły.

A w szkole zmiany. Zgodnie z reformą oświaty, nie odbył się nabór do klasy I gimnazjum, a klasy VI kontynuują naukę w klasie VII. Nazwa naszej szkoły została zmieniona z Zespołu Szkół w Pierzchnicy na Szkołę Podstawową z oddziałami przedszkolnymi i gimnazjalnymi. Za dwa lata, kiedy ostatni gimnazjaliści opuszczą nasze mury, znikną też oddziały gimnazjalne.

Kolejne zmiany związane były z kadrą nauczycielską. Powitaliśmy w naszym gronie panią Monikę Dudkiewicz (j. polski) oraz panią Magdalenę Braksator (j. niemiecki). Jesteśmy pewni, że praca w naszej placówce przyniesie nowym pedagogom dużo satysfakcji.

Tymczasem nadszedł czas, by spakować plecak i ruszyć jutro rano o szkoły. Wszystkim naszym uczniom życzymy wytrwałości i sukcesów!

T. Stolarczyk