VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

18 marca 2016 r. odbyło się podsumowanie eliminacji szkolnych  w ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’’. Organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Centrala, z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą  na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem, m.in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa – klasy O – III szkoły podstawowej, II grupa klasy IV – VI. Łącznie wpłynęło 65 prac plastycznych wykonanych różnorodną techniką. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Miszczyk, Marzena Wojtkowicz i Anna Makuch dokonała oceny prac plastycznych według regulaminu i ustaliła, że w wyniku przeprowadzonych eliminacji wśród 65 uczniów, laureatami etapu szkolnego zostali:

I grupie wiekowej:                                                                                                                                       

I miejsce Zuzanna Świercz – grupa ,,Oa’’

II miejsce Nikola Kalatura – kl. II ,,a’’

III miejsce Amelia Markiewicz – grupa ,,Oa’’

W II grupie wiekowej:                                                                                                                                                               

I miejsce Julia Markiewicz  kl. I ,,a’’

II miejsce Klaudia Kwiecień kl. VI ,,b’’

III miejsce Aleksandra Bednarska kl. IV

Wyróżnione prace zostały przekazane do Urzędu Gminy w Pierzchnicy, gdzie będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym Konkursu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a  laureatom gratulujemy sukcesu w etapie szkolnym i trzymamy kciuki w kolejnych etapach.

B. Miszczyk, M. Wojtkowicz, A. Makuch