W świecie baśni Andersena – Dzień Babci i Dziadka w klasie III a

Dzień 16 lutego 2016r. był bardzo uroczystym dniem w naszej klasie, ponieważ gościliśmy Babcie i Dziadziusiów z okazji ich święta. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Wytrwale ćwiczyły swoje role, aby dobrze wypaść w przedstawieniu teatralnym pt: ,, Książę szuka żony”. Występ uczniów uświetniły piękne stroje i rekwizyty przygotowane przez rodziców. Elementy scenografii wykonały uczennice. Występ dostarczył zaproszonym gościom wiele radości i wzruszeń. Podziękowań, braw i pochwał było wiele. Dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane prezenty.

Nasi goście chętnie wzięli udział w zabawach zorganizowanych dla nich. Po wypiciu ,,czarodziejskiego napoju” przygotowanego przez chłopców, zaproszeni goście przenieśli się do krainy baśni. Odwiedziliśmy Księżniczkę na ziarnku grochu, Śnieżkę, ,,Książę Dominik” uczył Dziadziusiów tańca, a Królowa Śniegu – Julia tańczyła z Babciami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. To był wyjątkowy i wspaniały dzień.

                                                                                         Anna Makuch