W świecie Mikołajka

Dnia 18 marca 2022r. uczniowie klas czwartych obejrzeli w kieleckim kinie „Helios” film  pt. „Skarb Mikołajka”. Czwartoklasiści poznali już wybryki tytułowego bohatera, gdyż pozycję lekturową pt. „Mikołajek” omawiali na lekcjach języka polskiego.

Ów film prezentował nową przygodę Mikołajka, który żyje sobie spokojnie w Paryżu wraz z rodzicami. Nie jest najlepszym uczniem w klasie – to rola jego przyjaciela, Ananiasza – ale nie jest też najgorszy – ten zaszczytny tytuł dzierży drugi z jego przyjaciół, Kleofas. Niemalże cały wolny czas chłopaki spędzają razem i popadają w kłopoty ( są to także: żarłok Alcest, bajecznie bogaty Gotfryd, Rufus – syn policjanta, szybki jak strzała Maksencjusz, Joachim i Euzebiusz). Mikołajek prosi kumpli o pomoc w odnalezieniu ukrytego skarbu, który mógłby następnie dać swojemu tacie. Wówczas jego rodzina stałaby się zamożna i nie musiałaby się przeprowadzać. Kreatywny Mikołajek wraz z kolegami odnajduje skarb i poniekąd udaje mu się powstrzymać rodziców przed sprzedażą domu i wyjazdem z miasta.

Film został ciepło odebrany przez uczniów, podobał im się – o czym świadczyły gromkie brawa. W szczególności zabawne dialogi czy sytuacja, w której Kleofas niedorzecznie odpowiada na pytanie nauczycielki. Zgodna z pierwowzorem – zabawna jest kreacja wiecznie głodnego Alcesta, wścibskiego pana Rosła, a także doskonale ukrywającego się gwiazdkowego złodzieja.

Niewątpliwie obejrzenie ponad stuminutowego filmu o prawdziwej przyjaźni sprawiło uczniom nie lada frajdę. Warto było więc wyrwać się ze szkolnych ławek!

                                                                                                  wychowawczynie klas IV