Wycieczka klas czwartych

Z okazji pierwszego dnia wiosny  uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami oraz p. Marzeną Domżał i p. Mirosławem Wójcikiem udali się na wycieczkę do  kina „Helios” i do Parku Rozrywki SkyFly w Kielcach.

W kinie obejrzeliśmy film  pt. „Cudowny chłopak”. Tytułowy bohater to 10-letni Auggi,  chłopiec  o twarzy zdeformowanej z powodu poważnej wady genetycznej.  Film opowiada o nietolerancji, uprzedzeniach i samotności w grupie rówieśników, ale jest jednocześnie ciepły,  mądry i skłania  do refleksji nad własnym postępowaniem wobec osób  o odmiennym wyglądzie.

Z kina udaliśmy się do Parku Sky Fly. Po kilkuminutowej rozgrzewce z trenerem uczniowie mogli wypróbować wszystkie dostępne atrakcje. Wśród nich znalazły się: zestaw trampolin z platformami umożliwiającymi urozmaiconą zabawę, baseny z gąbkami, bieżnie w postaci długich trampolin, ścianka wspinaczkowa z zeskokiem do basenu z gąbkami, równoważnia, lina do chodzenia, tor przeszkód.  Uczniowie mogli do woli korzystać z zapasów energii, biegać, skakać, grać w zbijaka, sprawdzić swoje siły w tzw. walce gladiatorów, a nawet wykonywać skomplikowane ewolucje.

Wycieczka dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń  oraz pozwoliła dzieciom zrelaksować się  i  bardziej zintegrować  z rówieśnikami.

Uczniowie klas czwartych