Warsztaty w OMPiO

Poznawanie historii Polski i kształtowanie  postaw patriotycznych to główne cele wycieczki do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, na którą 6 listopada udali się uczniowie klasy IIb. Po zwiedzeniu ekspozycji i wysłuchaniu oprowadzającego edukatora dzieci zostały zaproszone do udziału w zajęciach warsztatowych.  Poznały drogę Polski do odzyskania niepodległości oraz sylwetki wielkich Polaków: Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Na podstawie obejrzanego  filmu i zdjęć świetnie poradziły sobie z ułożeniem puzzli przedstawiających poznane w czasie zajęć postacie historyczne.

Barbara Miszczyk