Wielkie Dyktando Techniczne dla uczniów gimnazjum

Pod takim hasłem dnia 29 listopada br. w ZSZ nr 1 na ul. Zgody w Kielcach odbyło się pierwsze dyktando o tematyce technicznej dla klas II i III gimnazjum, w którym brało udział 15  szkół. Nasze gimnazjum reprezentowali: Harabin Natalia – kl. III a, Strojwąs Wojciech – kl. III a, Miszczyk Karolina – kl. III b, Nowak Emilia – kl. III b, Makuch Julia – kl. II b, Misterkiewicz Klaudia – kl. II c. Celem imprezy było – poprzez zabawę – promowanie szkolnictwa zawodowego oraz dbałość o kulturę języka, uwrażliwianie na poprawność ortograficzną w posługiwaniu się terminologią związaną z różnymi dziedzinami techniki. Chociaż nie zajęliśmy czołowych miejsc, ale nasi uczniowie lubią wyzwania i byli zadowoleni z udziału w tym naprawdę trudnym dyktandzie. Poza tym zostali zaproszeni do obejrzenia szkoły. Podobała im się również premierowa inscenizacja komedii M. Gogola  pt. „Ożenek” w wykonaniu uczniów ZSZ. Zanim ogłoszono wyniki głos zabrali zaproszeni goście: pan wicekurator oświaty, pan dziekan wydziału humanistycznego UJK w Kielcach, pani metodyk z j. polskiego oraz sponsorzy nagród. Na zakończenie uczniowie ZSZ zaprezentowali w krótkich scenkach swoją szkołę w tzw. „pigułce”. Warto  brać udział w takich przedsięwzięciach o charakterze dydaktycznym, uczących odpowiedzialności językowej, pobudzających wyobraźnię. Jesteśmy szkołą otwartą  i z pewnością będziemy uczestniczyć w podobnych konkursach lub inscenizacjach.

                                                                                          Teresa Rokicka