Wirtualne Laboratorium Empiriusz

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empiriusz jest doskonałym, cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in. empiriusz wraz z interaktywnym monitorem.  W czerwcu uczniowie klas VI – VIII  korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadzali zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwowali jego przebieg na ekranie. Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.

                                                                                                                                            Uczniowie klas VI – VIII