Wizyta klas ósmych w Powiatowym Zespole  Szkół  w Chmielniku

W dniu 3 czerwca uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami wzięli udział w  Dniu Otwartym zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół  w Chmielniku.

Głównym celem wyjazdu było poznanie aktualnej oferty kierunków kształcenia i zasad rekrutacji  oraz zapoznanie z bazą dydaktyczną szkoły.

Odwiedziliśmy placówkę  mieszczącą się przy ulicy Furmańskiej. Powitano nas prezentacją przybliżającą  ofertę kształcenia na poszczególnych kierunkach Zespołu. Poznaliśmy osiągnięcia uczniów, projekty realizowane przez młodzież tej szkoły oraz ciekawe możliwości  zagranicznych wyjazdów w ramach praktyk i stażów. Po prelekcji zostaliśmy ugoszczeni słodkim poczęstunkiem  przygotowanym przez uczniów klas gastronomicznych.

Następnie mieliśmy możliwość zwiedzenia pracowni służących do praktycznej nauki zawodu: pracownię gastronomiczną,  salę robót wykończeniowych, salę fryzjerską, pracownię samochodową, spawalniczą oraz  halę produkcyjną i nadzoru technicznego.

Kilkoro uczniów skorzystało z okazji, by dopytać o nurtujące ich pytania związane  z tą szkołą i procedurami rekrutacyjnymi, a dla osób które dotychczas nie podjęły decyzji odnośnie dalszej edukacji, uczestnictwo w Dniach Otwartych być może będzie zachętą do  rozpoczęcia  nauki właśnie w tej placówce.

Wychowawczynie klas ósmych