Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

                                                                                       wszystkie dzieci na Niego czekają.

                                                                                        Moc prezentów każdemu przyniesie,

                                                                                                              każde dziecko z prezentów się cieszy….”

Tak śpiewały dzieci w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne , na których oczywiście króluje Mikołaj oraz wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkowym  gościem.               6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajkowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Dzieci zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent, a zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami i oglądały prezenty.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za piękne prezenty i obiecujemy, że postaramy się grzecznie czekać na Ciebie aż znów przybędziesz do nas za rok.

 Agnieszka Kmiecik