Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

„Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta

Teraz wszystkie dzieci marzą tylko o prezentach

Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami

Święty Mikołaju, bądź już wreszcie tutaj z nami”

Nadszedł długo wyczekiwany przez nasze przedszkolaki dzień – 6 grudnia. Dzieci już od kilku dni przygotowywały się do wizyty Świętego Mikołaja. Na zajęciach dydaktycznych słuchały pięknych opowiadań związanych z historią świętego gościa. Uczyły się również piosenek i wierszyków, aby móc wspaniale przywitać miłego gościa. Wykonywały też prace plastyczne z postacią Mikołaja w roli głównej.

Kiedy wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w przedszkolu, nadeszła chwila oczekiwania. Z niecierpliwością czekały, aż usłyszą dźwięk dzwoneczków, zwiastujących przybycie Św. Mikołaja i jego pomocników. Zaraz po śniadaniu do drzwi zapukał Mikołaj, który wywołał uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków. Dzieci, ubrane w mikołajowe czapki, zaprezentowały piosenki i wiersze, a Mikołaj wręczył im cudowne prezenty. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia dzieci z prezentami, które będą piękną pamiątką tego dnia.

Cieszymy się, że Mikołajki w przedszkolu dostarczają dzieciom tyle radości. Oczywiście serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi i jego pomocnikom i zapraszamy za rok…Obiecujemy, że będziemy grzeczni.

I.Müller-Idzik