Wizyta uczniów  klas VIII  w kieleckim starostwie

8.02.2024r. wraz z wychowawczyniami p. A . Skuza i p. M. Kula  wybraliśmy się do Starostwa Powiatowego w Kielcach.  Mieliśmy okazję dowiedzieć się , na czym polega praca urzędników.  W tajniki pracy wprowadził nas  członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana, który opowiedział o swojej pracy, o strukturze organizacyjnej urzędu, o tym, jakie sprawy można załatwić w urzędzie.  Poznaliśmy  podstawy pracy samorządu, zdobyliśmy podstawową wiedzę z zakresu funkcjonowania urzędu i pracy poszczególnych wydziałów   oraz referatów .

Mieliśmy okazję zadawać  pytania, ale również opowiadaliśmy o naszych  edukacyjnych planach po ukończeniu szkoły podstawowej.

Nie obyło się bez wizyty w kinie Helios. Tym razem obejrzeliśmy film pt. ,, Cudowny chłopak. Biały ptak”. Ekranizacja tego światowego bestsellera porwała jak dotąd 1,5-milionową widownię w każdym wieku, dostarczając wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. To niezwykła opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie.

                                                                                                                                  Uczniowie klas VIII