Wizyta wolontariuszy w Domu Dziecka w Winiarach

Dnia 17.12.2016 r. wolontariusze z Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Pierzchnicy wraz z opiekunem wolontariatu udali się z wizytą do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Winiarach. Celem wyjazdu było przekazanie podopiecznym placówki zgromadzonych przez uczniów i nauczycieli gimnazjum słodyczy. Wizyta ta przyniosła korzyści zarówno wychowankom Domu Dziecka, jak również wolontariuszom.
Podopieczni placówki wraz ze swoimi wychowawcami niezmiernie ciepło przywitali przybyłą grupę młodzieży. Wizyta ta rozpoczęła się oprowadzenia wolontariuszy po placówce. Dzieci i młodzież z Domu Dziecka potraktowali przybyłych gości jak swoich najbliższych przyjaciół, co było dla wszystkich miłym zaskoczeniem oraz wzruszającym przeżyciem. Czas upływał w spokojnej i miłej atmosferze. Były wspólne zabawy i gry, spośród których największym zainteresowaniem cieszyły sie rozgrywki sportowe. Zdrowa rywalizacja wywołała u wszystkich uśmiechy na twarzach.

Wizyta w placówce przeciągnęła się do późnych godzin popołudniowych, a wolontariusze oraz ich rówieśnicy z Domu Dziecka z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie. Warto było pokonać 80 kilometrów, by zobaczyć radość na twarzach podopiecznych Domu Dziecka i zyskać wśród nich nowych przyjaciół.

                                                                                                                                                             M. Gaworek