Wizyta przedszkolaków w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Dzień 11 grudnia 2013 roku dzieci z oddziału III i IV spędziły w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Była to doskonała lekcja poglądowa dla najmłodszych. Dzieci miały okazję poznać zabawki z różnych stron świata, te dawne i bardziej współczesne. Były bardzo zaciekawione i podekscytowane, miały ochotę sięgać po eksponaty, aby się nimi pobawić, czy chociażby lepiej im się przyjrzeć .Chłopców jak można się domyśleć, najbardziej zainteresowały wynalazki techniki tj. kolejka elektryczna, samoloty i samochody. Na widok maleńkich modeli statków,  dzieci robiły wielkie oczy.  Dziewczynki natomiast nie mogły oderwać oczu od lalek, wózków i drewnianych mebelków.  W kąciku zabaw, każde dziecko chciało zasiąść za kierownicą „stylowego automobilu”, a drewniane pociągi  i kamienne klocki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Panie również nieźle się bawiły, wspominając swoje dzieciństwo. Dla nich to była podróż sentymentalna.  Żal było wychodzić. Ponadto wycieczka była okazją do integracji dzieci z obu grup i dobrą lekcją wychowawczą. Dzieci bardzo ładnie zachowywały się w trakcie oglądania wystawy, jak i po, kiedy miały chwilę aby zjeść małe co nieco.

Czekamy na nowe przygody !!!

Janina Karasińska