Własny pokój w naszej szkole

Szkolne Koło Wolontariatu działające w szkole podstawowej w Pierzchnicy, pod opieką pani Karoliny Bulanowskiej i pani Martyny Gaworek, we współpracy ze Społecznym Ruchem Trzeźwości w Pierzchnicy,  realizuje projekt pod nazwą  „Własny Pokój” w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać szanse”

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.

Główny celem projektu w naszej szkole jest wyremontowanie i zaadoptowanie, jak dotąd nieużytkowanego pomieszczenia – sali numer 8 znajdującej się na pierwszym piętrze budynku szkoły. Pokój, który tam stworzymy będzie strefą  wyciszenia i relaksu ,ale będzie też służył wolontariuszom jako miejsce do odbywania spotkań.

W Dzień Nauczyciela spotkaliśmy się pierwszy raz i rozpoczęliśmy  prace nad naszym własnym pokojem. Pokój został posprzątany i pomalowany w kolorach przez nas wybranych. Prace jeszcze trwają, wiemy już jak go umeblujemy i wyposażymy. Chcemy ,aby było to  miejscem stworzony przez nas- dla nas.

Poza tworzeniem własnej przestrzeni spotykamy się także cyklicznie realizując inne ważne wydarzenia projektowe. Za nami warsztat z dziennikarzem RMF MAXX Michałem Michtą.  W grudniu opublikujemy wywiady z kobietami z terenu naszej gminy, które miały bądź nadal mają wpływ na budowanie naszej społeczności gminnej. Natomiast podsumowaniem będzie Dzień z Niezwykłymi Kobietami.

Zachęcamy państwa do obserwowania na bieżąco postępu prac nad naszym pokojem za pośrednictwem naszego Facebooka.

Projekt realizujemy własnymi siłami, niejednokrotnie będziemy robić niektóre rzeczy po raz pierwszy w naszym życiu dlatego nie wszystko będzie idealne,  ale na pewno ten projekt pozwoli nam zdobyć nowe doświadczenia.

Kajetan Paszkowski
Uczeń klasy 7a
Wolontariusz