Wolontariusze w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach

Dnia 5.12.2019 grupa czternastu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy wraz z opiekunami udała się z wizytą do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.
Celem wizyty było przekazanie zgromadzonych przez uczniów produktów. Zbiórka została zorganizowana przez wolontariuszy oraz przez Młodzieżową Ochotniczą Straż Pożarną z naszej szkoły. Do zbiórki włączyli się również nauczyciele. Udało się zebrać dużo pożywienia, kocyków i zabawek. Po wejściu na teren placówki wolontariusze zostali przywitani przez pracowników schroniska oraz podzieleni na dwie grupy. Każda z grup miała swojego przewodnika, który oprowadził grupę i opowiedział o funkcjonowaniu instytucji oraz o tym, jak wygląda zwykły dzień w schronisku.
Kolejnym ważnym celem tej wizyty było uwrażliwienie uczniów na los innych istot oraz uświadomienie im, że zwierzę to nie zabawka, z której można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Wolontariusze bardzo cieszyli się na to spotkanie ze zwierzakami.

                                                                                                                                                                            M. Gaworek