Wrzesień ’39, czyli rzecz o tym, jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita

Ciekawą lekcję historii otrzymali nasi uczniowie kilka dni temu. Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” zaprezentowała się przed nami w krótkim programie zatytułowanym „Wrzesień ’39, czyli rzecz o tym, jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”. Goście omówili nam w telegraficznym skrócie sytuację międzynarodową przedwojennej Polski, a następnie pokazali polski mundur z epoki, ekwipunek żołnierza, repliki broni, a także opowiedzieli o technikach wojskowych z czasów II Wojny Światowej, sposobach łączności oraz zaopatrzenia. Zawsze ciekawym doświadczeniem jest niemal bezpośredni kontakt z historycznymi przedmiotami, które wcześniej mogliśmy oglądać tylko na podręcznikowych ilustracjach.

T. Stolarczyk