Wycieczka do Filharmonii

My, uczniowie klas IV i V, w dniu 9 grudnia na godz. 19.00 zostaliśmy zaproszeni do Krainy Muzyki, gdzie panuje mądry król Symfoniusz. Bohaterem opowieści, ilustrowanej piękną muzyką symfoniczną, był królewicz Dysonans. Następca tronu i brat królewny Melodii przyjechał na święta z dalekiej krainy, gdzie uczy się muzyki. Okazało się, że długo wyczekiwany powrót królewskiego syna nie obył się bez… dysonansów. Na szczęście każdy dysonans znalazł swoje szczęśliwe rozwiązanie, a my dostaliśmy wskazówki do dalszego postępowania: „w życiu, tak jak w muzyce, każdy dysonans da się rozwiązać, jeśli traktuje się ludzi grzecznie i z szacunkiem:.

Przewodnikiem po muzycznych meandrach i znakomitym narratorem była niezrównana w konstruowaniu bajkowych opowieści i trzymaniu w napięciu słuchaczy – Beata Młynarczyk. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej kierował Miłosz Kula, młody dyrygent z Wrocławia.

Gertruda Majewska-Kapusta