Wycieczka do filharmonii

20 października 2016 roku uczniowie klas III wraz ze swoimi wychowawczyniami p. D. Kielesińską, p. A. Kułagowską i p. A. Figiel wzięli udział w koncercie Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Uczniowie wysłuchali koncertu

pt. „ Opowieści Kryształowego Lustra ”, gdzie usłyszeli słynne arie Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georga Friedricha Haendla i Antonio Vivaldiego.

W magiczny świat opery wprowadziła słuchaczy sopranistka Anna Mikołajczyk z Warszawskiej Opery Kameralnej.

Po zakończeniu widowiska publiczność nagrodziła wykonawców brawami i owacją na stojąco. Uczniowie przekonali się , że wyjazd do filharmonii to wspaniałe muzyczne przeżycie.

Dorota Kielesińska