Wycieczka do Kielc

Ferie w domu to straszna nuda. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów szkoła zorganizowała różnorodne zajęcia. Były rozgrywki sportowe, dodatkowe zajęcia lekcyjne dla chętnych i wycieczki.

W piątek 7 lutego miała miejsce jedna z nich. Wybraliśmy się do Kielc zwiedzić miejsce pracy dziennikarzy z Radia Kielce i regionalnego oddziału Telewizji Polskiej. Później udaliśmy się do Centrum Handlowego Echo, gdzie obejrzeliśmy film „Lego Movie” oraz bawiliśmy się w kręgielni.

Praca dziennikarza nie należy do łatwych. Przekonaliśmy się o tym podczas spotkania z pracownikami naszej lokalnej rozgłośni oraz stacji telewizyjnej. Ciągły ruch, pośpiech i stres towarzyszy dziennikarzom na co dzień. Niemniej jednak praca daje również ogromną satysfakcję. Pozwala obcować z ludźmi, pomagać im i informować o ważnych wydarzeniach z naszego regionu. O tym wszystkim opowiedzieli nam pracownicy Radia Kielce i TVP Kielce. Były to naprawdę pouczające wizyty.

Część rozrywkową naszej wycieczki rozpoczęliśmy w kinie Helios. A film był naprawdę ciekawy. Emmet, przeciętna mini figurka LEGO, zostaje przypadkowo wzięty za postać stanowiącą klucz do ocalenia świata. W ten sposób dołącza do niesamowitej drużyny, która ma za zadanie powstrzymanie złowrogiego tyrana. Była to mądra opowieść, wyróżniająca się spośród wielu bezwartościowych bajek dla dzieci.

Po filmie posililiśmy się w licznych restauracjach znajdujących się w galerii i udaliśmy się do kręgielni MK bowling. I tam zaczęła się prawdziwa zabawa. Okazało się, że zdecydowana większość z nas była w takim miejscu po raz pierwszy, co nam jednak nie przeszkodziło w zdobywaniu punktów i prawdziwej sportowej rywalizacji. Emocji nie brakowało przez całe dwie godziny. Na pewno jeszcze tam wrócimy, ponieważ kręgielnia to wspaniałe miejsce na spędzenie czasu.

Zmęczeni, ale szczęśliwi odjechaliśmy do domu. Wycieczka trwała cały dzień i na pewno był to jeden z najfajniejszych dni tegorocznych ferii.

T.S.