Wycieczka do mleczarni

15 października uczniowie klasy IIb  pod opieką wychowawczyni   odwiedzili Gminną Mleczarnie w Pierzchnicy. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów  z procesem wytwarzania produktów mlecznych oraz  z  zawodami związanymi  z  ich produkcją.

Oprowadzający po zakładzie pan Tomasz  w ciekawy sposób przybliżył uczniom  etapy produkcji  twarogu  i  masła. Opowiedział  co robi  mleczarz,  aparatowy, serowar, laborant i maślarz.
Zwiedzający  po skosztowaniu sera i pysznych krówek  wrócili do szkoły bardzo  zadowoleni,  a przede wszystkim bogatsi w wiedzę  i nowe doświadczenia.

Barbara  Miszczyk